Co je Ganoderma

Ganoderma lucidum (červená houba) je typem houby, který se používá v čínské medicíně již několik tisíc let. Bylinná historie Ganoderma lucidum byla již dlouho zdokumentována v nejstarší čínské sbírce léků, "Shen Nong klasický herbář". Ganoderma lucidum byla považována za symbol prosperity a míru pro národ a délky života pro vládce.

Ganoderma lucidum má odlišné jména v různých zemích. Ganoderma je například známá v Japonsku jako "Reishi", v Číně jako "Lingzhi" a v Koreji jako "Youngzhi". Ganoderma lucidum patří do skupiny hub, které přirozeně rostou na padlých stromech a kmenech listnatých stromů. Skládá se z podhoubí a plodnice. Podhoubí je basilární a bílé klků, zajišťuje dodávku potřebných živin pro růst, zatímco plodnice má tvar deštníku. Podhoubí a plodnice jsou jedlé a mají různé léčivé vlastnosti, které mohou být využity při prevenci a léčbě lidských chorob.

Dnes je, Ganoderma lucidum stále považována za hodnotný doplněk pro zdraví a bylinný lék na celém světě. Je široce popsána v americké sbírce léčiv - the American Herbal Pharmacopeia and Therapeutic Compendium

Ganoderma 1. týden

Ganoderma 1. měsíc

Ganoderma 2. měsíc

Ganoderma 3. měsíc